See must kleit, mida armastame!

Nahast kott, mis meid vaid puudutusega enesekindlaks ja õnnelikuks teeb…

Kaelakee, mis meie päeva rõõmu toob. 

See pluus, mis alati hästi selga istunud on.

 

Mood on viis, kuidas ennast väljendada – meie värvikirevat hinge ja vaimu, meie emotsioone ja tõekspidamisi… Mood on meie individuaalse ja kollektiivse mineviku, oleviku ja tuleviku keskmes. Teatud mõttes on mood kiindumust tekitav päris algusest. Sel hetkel, kui näeme disaini, puudutame poes toodet, sirvime e-poodide lehti, otsides tooteid, mis meid esindaksid!

Sellisel armastusel on ka teine aspekt, mis algab varem: veel enne, kui valmistoodet näeme. Selleks on toote disain ja tootmisprotsess, mis hiljem meie südame vallutab. Moedisaini südames on disaineri kirg oma töö vastu. Kui toode on käsitsi valmistatud, hästi läbi mõeldud ja loodud disaineri emotsiooni ajendil, ei ole see vaid ese või asi, mida lihtsalt ostetakse. See on pigem nagu amulett, talisman, mis kätkeb endas meie emotsioone ja energiat. Seega kui moeloomingut on toodetud aeglaselt südame, käte ja hingega, on selles midagi erilist, mis saadab meid elus pikemalt, kui vaid ühe moehooaja!

„Südame, käte ja hingega…“

See on tegelikult viis, kuidas luua sidemeid. See on side disaineri ja tema inspiratsiooni vahel. Side disaineri ja ostja vahel. Side meie endi  ja meie emotsioonide, lugude ja inimelamuse vahel. Inimemotsioonidel on omaenda ajasus, nii et teatud mõttes ületab aeglane mood hooaegu ja trende.

„Aeglane mood ületab hooaegu ja trende…“

Kui me näeme disaini, mis meile meeldib, läheme õhevile, eufooriliseks ja õnnelikuks. Seepärast reageerimegi emotsionaalselt, kui näeme hoolsalt toodetud moeeset. Sest see on loodud armastuse, hoole ja inspiratsiooniga; läheme õhinasse läbi nägemise, kompimise ja kandmise.

„Me kanname oma emotsioone“

Kui disaini luuakse hoole ja armastusega, võtab tootmisprotsess aega. Võtab aega, et neid sügavaid emotsioone materialiseerida; võtab aega, et otsida ja leida parim materjal, mis vastaks meie hoolele, disainile, ja teineteisele. Võtab aega ja armastust, et sügavaimad emotsioonid parimate materjalidega ühendada… võtab aega, et tooted kaunilt pakendada, võtab aega, et leida tähendusrikkad sõnad ja visuaalid, et anda edasi oma disaini lugu.

Seetõttu algabki aeglane mood armastusest. Armastus inimeseks olemisse selles üliinspireerivas maailmas. Inspiratsiooni peegeldamine läbi disaini. Ja emotsioonide mitmekordistamine. Armastusega tootmine on tähtis, sest lõppude lõpuks kanname me emotsioone!