Tänapäeval on igale ettevõtjale oluline endast maha jätta võimalikult väike ökoloogiline jalajälg. Oma tööde ümbermõtestamine ja materjalide taaskasutus on vahel küllaltki loominguline väljakutse.  Ecovall, Ecosauna ja disainer Kaire Avi-Kinnunen jagavad ühist mõtteviisi – võimalikult palju taaskasutada tootmisest ülejäänud materjalide jääke ning aidata need uue disainiga elule.    

“Taaskasutus ehk upcycling on midagi enamat kui moesõna…..”

Taaskasutus ehk upcycling on midagi enamat kui moesõna. See kujutab endast uut mõtteviisi, kuidas ja miks peaksime alustama mis tahes disainiprotsessi, et ka tootmisest üle jäänud materjalid saaksid samuti särada. Kõike loomulikult ei ole veel võimalik lõpuni ära kasutada, kuid selles suunas liigutakse.

Nii sündis ka idee, kuidas kümblustünnikatete tootmisest üle jäänud võrkkanga servatükkidest said poe- ja vabaajakotid. Tulevikuks on paar huvitavat lahendust, kuidas nii inspireeriv materjal rohkemgi ringlusse aidata, veel ka varuks.

Võrkkangast iseloomustavad märksõnad on tugevus, ilmastikukindlus ja vastupidavus. Liigne niiskus ja päikesevalgus ei vähenda koti vastupidavust, sest kümblustünnikatete materjali tootmisel just nende kasutustingimustega arvestataksegi.

“See tähendab, et võrgust kotid on unisex….”

 

Disaineri sõnul on vaba aeg praegu väga väärtuslik ja oodatud. Miks mitte võrgust kottide Carla ja Hannaga kõik vajalik endaga selle veetmiseks kaasa võtta? Kotte disainides oli looja kindel soov nende kandmiseks mitte piiranguid seada. See tähendab, et võrgust kotid on unisex. Nii Hanna kui Carla on vimkaga kotid, mille puhul hoogsalt lustitud erinevate värviliste detailidega. Disainer ise käib Carlaga tööl, sest kott mahutab äärmiselt palju! Ka poes on Carla täiesti asendamatu kaaslane, sest kogu kotis olev kaup on hästi hoitud ja pikendatud ja suletava kotisuuga saab kõik kokku tõmmata.

 

Aga Hannast on saanud äripartnerite lemmik. Seda mudelit tellivad oma ettevõtte logoga ärikingituseks koostööpartnerid, kelle jaoks on olulised just nimelt taaskasutus ja kvaliteetne disain.

Disaineril on ainult suur rõõm, et Hanna ja Carla on leidnud oma tee ning kangajäägid uue hingamise.