“Darja” sai alguse soovist luua midagi erilist ja tähendusrikast. Suuremat tähelepanu tahtsin just nimelt pöörata detailidele. Selle koti puhul on peategelaseks puidust detail magnet kinnitusega, millele olen nn  I-le täpi peale pannud pisikese Swarovski kristalli lisamisega. Seda, kuidas see ere kristallike hakkab iga kandjaga tema lugu jutustama ja kuidas ta seda eredat tähekest tunnetab, on tema julgus ise oma elu disainida sellisena, nagu ta seda soovib.

Tegelikult oli mul puidu kasutamisel oma loomingus sügavam mõte sees. Ja ma soovin sulle sellest jutustada.

Mulle endale meenub üks armas tunne. Ma olin maal sõbranna vanaema juures ja korjasime omale metsvaarikaid. Samal ajal küpsetas sõbranna vanaema meile puupliidi peal kohevaid pannkooke. Ma arvan, et sa tead, kui maitsvad on toidud, mis on just küpsetatud elava tule peal. Metsast tagasi tulles, ootas meid laual suur-suur kuhi pannkooke ja imeline kuldne murakamoos. Muuseas, ma ei olnud varem murakamoosi söönud ja kuni praeguseni ei ole keegi mind üllatada suutnud nii imelise mesise maitsega, kui oli seda tookordne murakamoos. Kõhud täis, läksime aeda, kus kahe kase vahel oli vana, kuid väärikas võrkkiik, kuhu sõbranna ennast kiikuma sättis. Mina lihtsalt toetasin ennast kergelt hõljuva kase vastu. Kuidagi nii hea ja kerge oli olla, olgugi, et kõht oli liiga täis! Mäletan, et selg hakkas kuidagi mõnusalt surisema. Ilm oli imeline, loodus lõhnas imeliselt ja kased olid nii jutukad, et kohisesid ja sahisesid ja nende koor oli justkui kunstiteos… See positiivne mälestus on tänaseni nii soe ja see tunne, mida ma tundsin siis, on nii ehe, et tahan seda endaga kaasas kanda, juhuks kui mul peaks see ununema…

Olgu mainitud, et mul endal on kahjuks väga vähe mälestusi vanaemadega koosveedetud ajast. Kui keegi räägib sooja südamega vanaemast, siis just meenub mulle see imeline mälestus sõbranna vanaemaga koosveedetud killukeset hetkest.

Loodusel on meie kõigi elus väga eriline koht ja sellega seostub palju häid mälestusi, mida meenutada. “Darja – A Piece of Nature” käekottide seeria sündiski soovist anda võimalus seda kõike endaga kaasas kanda. Naturaalsest nahast käekotil on käsitööna valminud kasepuidust detail, mille energia on õrn, naiselik ja tundlik ning mis reageerib meie mõtetele ja emotsionaalsele seisundile. Särav Swarovski kristall puidust detailil helgib valguse käes justkui pilgutaks sulle silma ja meenutades, et kõik ongi hästi!

Mina olen selle positiivse tunde mõttes sidunud puidust detailiga ja igakord, kui kristallike helgib nii valguse kui päikese käes, tuleb mul naeratus näole. See on minu lugu.

Tahan sulle selle looga meelde tuletada, kui oluline koht meie elus on headel mälestustel ja tunnetel ja nende meenutamisel ka siis kui natuke ei ole hästi.

Ma oleksin ääretult tänulik, kui sa jagaksid minuga oma positiivseid kogemusi ja lugusid looduse väest ning missugune on sinu puu.